Genel

İÇ MEKANDA FÜTURİZM: YILDIZLARA DÜŞÜNCELERLE

İç mekandaki fütüristik tarz, cesur ve sıra dışı düşünen insanların seçimidir. Yeni teknolojilerden ve sıra dışı çözümlerden etkileniyorsanız, bir daire veya kır evi düzenlerken fütürizm ilkelerini hizmete alın.

Bu materyalde, fütürizm tarzının ortaya çıkış tarihini ve karakteristik özelliklerini öğreneceksiniz. İlginç tasarım projeleri göstereceğiz ve size fütüristik bir tarzda nasıl onarım yapacağınızı göstereceğiz.

Fütüristik tarz nedir ve ne zaman ortaya çıktı?

Fütürizm, 20. yüzyılın başlarında sanatsal bir hareket olarak ortaya çıktı ve ilk başta günümüzün uzay gemisi benzeri iç mekanlarıyla çok az ortak yanı vardı. Tarzın kurucuları, eski kültürel normların yıkılması ve teknolojik ilerlemeye odaklanma çağrısında bulundu.

1960’larda teknolojiye olan inanç zirvedeydi. O zaman fütüristik iç mekanların ilk tasarım projeleri ortaya çıktı. Uzay araştırmaları, tasarımcılara bazı “”yörünge”” öğelerini dünyevi evlere getirme konusunda ilham verdi.

Her şeyin elinizin altında olduğu, aerodinamik şekillere sahip işlevsel bir daire konsepti bu şekilde ortaya çıktı. Gelecekte, stil, teknoloji ve mimari bir olana kadar giderek daha fazla yeni özellik kazandı.

Fütüristik daire iç tasarımı

Fütürizm tarzında oturma odası

stil fütürizm

Fütürizmin karakteristik özellikleri

Fütürizm tarzı üç ilkeye dayanmaktadır – ergonomi, işlevsellik ve maksimum boş alan. Tasarımcılar, renk seçiminden dekor öğelerinin düzenlenmesine kadar her şeyde bu ilkelere bağlı kalırlar. Gelin fütürist tarzın her bir unsuruna daha yakından bakalım ve ustaların yaratıcı fikirlerinden ilham alalım.

Malzemeler ve yüzeyler

Fütüristik bir tarzda iç mekan, modern malzemeler üzerine inşa edilmiştir. Dekorasyonda en çok polikarbonat, cam, alüminyum alaşımları ve ayna yüzeyler kullanılır. Düzgün çizgiler ve dinamik şekillerle birleştirilen bu tür malzemeler, geleceğin atmosferini en doğru şekilde iletir. Bu fütüristik odalara bakın. Milyonlarca ışıkyılı boyunca uzay gemileri ve uzun mesafeli uçuşlarla da ilişkiniz var mı?

Fütürizm tarzı daire

İç tasarımda fütürizm

Fütüristik ev tasarımı

Fütürist bir iç mekanda neredeyse her zaman belirli bir asimetri vardır. Tasarımcılar bunu formların yardımıyla iletirler – tavanlarda kavisli çizgilerle çok seviyeli yapılar oluştururlar, geniş odaları muhteşem kemerler yardımıyla birkaç bölgeye ayırırlar ve duvarlarda dekoratif nişler yaparlar.

Oturma odalarındaki duvarlar genellikle sıvalı veya boyalı, banyoda ise fayans veya mozaiklerle döşenmiştir.

Fütüristik banyo tasarımı

Zemine parke veya fayans döşenir. Bir seçenek olarak – kendiliğinden yayılan zemini monte edin. Kabarık halılar ve düz halı, fütüristik bir apartman dairesinde veya evde nadirdir. Bununla birlikte, bazen bu tür dekor unsurları bir yatak odasının veya oturma odasının iç kısmında görülebilir.

Şekerhane, No:44 Özkan Plaza Şekerhane Mahallesi, Tevfikiye Cd., 07400 Alanya/Antalya

02425879073

info@izcertasarim.com