Yasası

İÇ MEKANDA FÜZYON TARZI: YARATICI İNSANLAR İÇİN UZAY VE ÖZGÜRLÜK

Füzyon tarzı iç mekan giderek daha popüler hale geliyor – bugün uyumsuz olanı güzel ve etkili bir şekilde birleştirmek moda! Böyle bir oksimoronun yardımıyla, yaratıcı ve cesur insanlar içsel özgürlüklerini ve zevklerini gösterirler. Gelin hep birlikte kalıplaşmış yargılardan nasıl kurtulabileceğinizi, her gün hem keyif verecek hem de şaşırtacak, özgün ve uyumlu bir tasarım yaratabileceğinizi tartışalım.

İÇERİK

1. İç mekanda füzyon tarzı: oluşum tarihi
2. Füzyon mu eklektizm mi?
3. Füzyon iç mekanına kim yakışacak?
4. Ayırt edici stil özellikleri
5. Füzyon tarzında iç mekan örnekleri
5.1. Oturma odası
5.2. Yatak odası
5.3. çocuk
5.4. Mutfak
5.5. koridor
5.6. Banyo
6. Tasarımda imar: odanın kusurları nasıl gizlenir
7. Dekor ve aksesuarlar
8. Mobilya nasıl seçilir
9. Özetlemek
İç mekandaki füzyon tarzı: oluşum tarihi
Füzyon terimi İngilizce’den “”füzyon”” olarak çevrilmiştir. Modern toplumda her yöne izlenebilen tuhaf bir gelenek ve kültür karışımı. Ünlü koreograflar klasik danslara sokak danslarından unsurlar katıyor, şefler Avrupa mutfağının salatalarını Akdeniz soslarıyla hazırlıyor.

Mobilya farklı tarzlara aittir, ancak tüm tasarım bir renk şemasıyla birleştirilmiştir.

Tasarımcılar istisna değildir – iç mekanlarında Provence füzyonu ve klasikleri, yüksek teknoloji ve art deco, gotik ve çatı katını birleştirirler. Liste sonsuzdur – hepsi ustanın hayal gücüne ve fikrine bağlıdır. Örneğin, Çin fenerleri ve modern tablolar bir anda klasik oturma odalarında, leopar derileri ise gotik yemek odalarında karşımıza çıkıyor. Ve en şaşırtıcı şey, bu şeylerin çok uyumlu ve ilginç görünmesi.

Küçük ve şirin oturma odası birçok stili bir araya getiriyor

Füzyon mu eklektik mi?

Stiller arasındaki farkları herkes göremez, ancak bunlar:

İç mekandaki füzyon stili, herhangi bir formu tamamen farklı ve beklenmedik kombinasyonlarda kullanması ile karakterizedir. Bu, ilk bakışta birbirine uymayan şeyleri bile içerebilen bir alaşımdır. Örneğin, vintage ve modernliği etkili bir şekilde birleştirmeye çalışın.
eklektizm çoğu durumda odayı uyumlu hale getirmek ve bazı özelliklere veya tasarım öğelerine odaklanarak onu yapılandırmak için tasarlanmıştır. Eklektik iç mekana bakıldığında, bir uyumsuzluk hissi olmamalıdır.
Renk şeması sayesinde, sıra dışı sandalyeler organik olarak odanın tasarımına uyar.

Önemli! Füzyon, tam özgürlük ve herhangi bir çerçeve ve kısıtlamanın olmaması ile karakterize edilir. Kesinlikle herhangi bir malzemeyi koyabileceğiniz bir salata gibi. Tarif senin kafanda. Bununla birlikte, bir tasarım oluştururken, ince bir uyum, renk ve kompozisyon duygusunun gerekli olduğunu anlamak önemlidir. Bazı tasarımcılar kenarlarda oynayarak çarpıcı iç mekanlar yaratır. Ancak çok düzgün ve çekici görünmeyen başarısız deneyler de var.

Füzyon iç mekanına kim yakışacak?

Muhtemelen herkes, her şeyden önce bir evin, ofisin veya kır evinin içinde yaşayanların ruh hali ile uyumlu olması gerektiği konusunda hemfikir olacaktır. Bu nedenle tasarımcılar, bu tür dekorları sevme olasılığı en yüksek olan birkaç insan grubunu özellikle vurgulamaktadır.

Şekerhane, No:44 Özkan Plaza Şekerhane Mahallesi, Tevfikiye Cd., 07400 Alanya/Antalya

02425879073

info@izcertasarim.com